Par peldēšanu un peldēšanos

Bufalo atrodas pie Niagāras upes, pa kuru Ēri ezera ūdeņi ar lielu troksni krīt Ontārio ezerā. Domājām, ka pie tik lieliem ūdeņiem jau nu peldvietu būs pa pilnam. Kas tev to deva!
Bijām akvaparkā. Brīvdabas. Uz pusi mazāks kā tas Jūrmalā, kas zem jumta, bet ar trīsreiz vairāk tautas. Rindas visur, pat lai laistos pa slinko upi. Kamēr Kārlis četras reizes izstāvēja rindu uz trubu, es Klāvam centos iestāstīt rindā stāvēšanas koncepciju. Neizdevās.
Mājupbraucot nobraucām gar kārtējo dabas parku salas, kas Niagāras vidū, pašā galā. Ieejas biļete 7$ no mašīnas, pludmale pilna. Jau vēls, braucam mājup. Citā dienā dodamies uz citu pludmali pie Ēri ezera. Arī iebraukšana pa maksu, bet mūs sagaida uzraksts, ka ūdens ir slēgts. Esot baktēriju līmenis par augstu, tātad ūdens ir piegānīts.
Vēl pirms tam bijām piebraukuši pie Ontārio ezera. Tur vispār peldēt aizliegts, un sastaptais policists teic, ka vispār nezina vietu, kur var peldēt. Jo nekur nav glābēju, un oficiālas peldvietas. Ļaudis gan peldot no laivām…
Šopēcpusdien nolēmām peldvietu tomēr atrast. Atradām. 40 km no mājām, vietā ko sauc par Beneta pludmali. Pludmale smilšaina, jauka, bet to slēdz tieši 7. vakarā, un ar sodiem un aizvilkšanas draudiem pağēr lai mašīnas no stāvvietas aizvācas līdz pusastoņiem. Vēl, aizliegts lietot un ienest alkoholiskus dzērienus, aizliegts peldēt, ja tai brīdī nestrādā glābēji, un aizliegti suņi. Vispār suņiem šeit nav viegla dzīve. Vēl neesmu redzējis nevienu, kas skrietu savā vaļā.
Pelddrēbes arī ir stipri citādas. Ja pie mums daiļavas sacenšas kura mazāk uzvilks mugurā, tad te redzēju pat tādas, kas iet pelst ar kleitu. Večiem arī, tikai tie murgainie šorti līdz ceļiem. Viena maza metenīte prasīja kāpēc Kārlim ir meiteņu bikses. Nācās teikt, ka viņam riebj ja ap ceļgaliem kūļājas slapjas lupatas.

1 comment
  1. vilis said:

    +Čau.
    Dinamo Prāgā zaudē Lev ar1:2

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: