Ceļojums turpinās

Šķiet, ka saprotat – klusums šeit nozīmē, ka ceļojums laimīgi turpinās. Apstāšanās vietas interneta tuvumā mums ir īsas un piepildītas ar bērnu kņadu un saimniecības lietām, tā ka aprakstam īsti nepietiek laika. Sauss faktu pārstāsts būtu pārāk plika lieta…

Pašlaik esam Lasvegasā, kur tikai pārnakšņojām. Neiemetām spēļu automātos nevienu monētu, tik pat ‘veiksmīgi’ varētu naudu dalīt uz ielas katram pretim nācējam, veiksmes iespēja, ka vinnēs miljonu būtu apmēram tāda pati. Bet ar mazāk naudas taču nav ko iesākt, vai ne? Lasvegasas milzu kišmišs jezga Kasparam izsauc riebumu, Agitai sajūsmu. Bet, kamēr pie auto stūres Kaspars, viņš Agitai par lieliem sirdsēstiem nespēj atrast stāvvietu centrā ‘mazai pastaigai’. Pie joda to tūristu slazdu un slauktuvi Lasvegasu, pieminekli cilvēces muļķībai un alkatībai!

Starp Sanfrancisko un Lasvegasu mums bij ļoti labas dienas – Josemītu parks, milzu sekvojas, un Nāves ieleja. Pēc tādiem dabas skatiem milzu urbānā vide mani nespēj sajūsmināt.

Nāves ieleja ir tuksnešaina ieplaka aiz trim kalnu grēdām, skaitot no okeāna. Līdz ar to lietus līdz šejienei nokļūst ļoti reti. Viss ir sauss, un augsnes virskārtas praktiski nav. Ieleja ir zem jūras līmeņa kādus 100 metrus. Izžuvuša ezera gultne gadu miljonu gaitā tektonisko procesu rezultātā tiek spiesta uz augšu, un smilšakmeņu nogulumieži kas reiz bija ezera dibens, tagad ir atvērti visiem vējiem un erozijai. Kalnu nogāzes ir izvagotas visdīvainākajos kanjonos visdažādākajās nokrāsās. Ir pat vieta.ko sauc par mākslinieka paleti – kalns tiešām ir visās varavīksnes krāsās.

Nāves ielejas skaistumu varējām izbaudīt tikai no lielā ceļa malām, garākām pastaigām mums nepietika laika. Tomēr, izbraucām arī tādus stūrīšus, kur masu tūrists ne vienmēr iekļūst. Nāves ieleja, par spīti nosaukumam, vienmēr bijusi apdzīvota. Baltie šeit ierīkoja raktuves, raka visu ko, bet īsti ienesīgi kļuva boraks, krīts, un zelts. Tā nu ielejas kanjonu pilnās malas ir izrakņātas vienos caurumos, un dažviet ir tīri bīstamas. Pašlaik ir sezona, jo laika apstākļi nav tik nepanesami kā vasarā. Tūrisms ielejās ir aizsācies, kad raktuvju firmas savas dienesta lietošanai paredzētās viesnīcas piemēroja papildus ienākuma gūšanai. Pašlaik ieleja, pateicoties relatīvam Lasvegasas tuvumam, ir plaši apmeklēta.

Tagad mums priekšā ceļš līdz Toronto. 3900 km ceļa… Tas ir kā no Rīgas līdz Gibraltāram. Brauksim gar vecā ceļa numur 66 trasi. Ir arī pārsimt km īsāks variants, bet tas iet pāri Klinšu kalniem, no kā mums drusku bail. Galu galā, 66. ceļš iet pa veco zirgu karavānu trasi, kas ir visvieglākais ceļš kā no ASV austrumiem pārceļotāji nokļuva uz rietumiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: