Bērnu dārza ķirbji

Klāva bērnudārza maksa iekļauj vismaz divus izbraucienus pie dabas. Mums atsūtīja oficiālu papīru ar jautājumu, vai ļausim savam bērnam braukt ar autobusu uz Lielo Ķirbju Fermu, un vai vecāki brauks līdzi. Labprāt braukšu, teicu, un tā arī ierakstīju papīrā. Izrādījās, ka vecāki pieteikušies tik daudz, ka visiem vietas autobusā nav. Žēl gan, tā cerēju izbraukt ar Lielo Dzelteno Autobusu!  Ferma ir 20 km attālumā, bet adrese ir Main Street, tātad, lielā ceļa malā. Jau šķita aizdomīgi, kāda tur var būt ferma, jo esam pa to ceļu braukuši. Ar Klāvu izbraucam divatā, un noteiktajā laikā – no 10:15 līdz 10:30 – esam klāt. Lielā Ķirbju Ferma ir ķirbju tirgotava ar dažādām atrakcijām. Interesanti, kas tiks piedāvāts bērnudārza grupai?

Kamēr apskatām lielos ķirbjus – tādi 500 kg un lielāki monstri izlikti uz paletēm, un mazos, kas izlikti tādā kā amfiteātrī un piramīdā, klāt arī autobuss. Lēnām nesteidzoties sagaidām Fermas darbiniekus, kas mūs sasēdina divu traktoru piekabēs un ved pa Fermu līku loču – ķirbjus lasīt. Klāvam nezin kāpēc uznāk mazās bailītes no traktora, bet neko, braucam. Gar kūti, pa celiņu, caur mežiņu, pār tiltiņu. Visur sabakstītas ķirbju tēmas, ir pat ķirbju šaušanas lielgabals. Un zemē mētājas lielāks daudzums kapakmeņu, nesaprotu, kam tie? Vēlāk, kamēr bērni lasa tāpat pļavā izmētātos ķirbjus (tikai pa vienam uz cilvēku!), prasu traktoristam, kas tie par akmeņiem? Esot izbrāķēti akmeņi, savesti lai taisītu ‘helovīnu’ noskaņu. Izbrāķēti, jo tiem jau iekalts miršanas gada pirmie divi cipari (19), un tad nu nederot. Hmm… Drusku dīvaina pieeja kapakmeņiem, ne? ķirbjus ar’ šie vairs nemaz neaudzējot, bet iepērkot.

Pēc ķirbju ‘novākšanas’ ir Vistu Izrāde – motorizēts leļļu teātris. Klāvam patīk, aplaudē dziesmām. Bērni tās zināmākās dziesmas dzied līdzi. Tad bērnus izved pa labirintu, veidotu no salmu ķīpām, tad bērni pabaro dažas aitiņas un lamas, kas ir aizgaldos, izvandās pa rotaļu laukumu, un izbraukums ‘pie dabas’ ir beidzies.

1 comment
  1. karinajanova said:

    Siena ķīpu labirints ir varen foršs! Vajadzētu mums tādu laukos nākamgad uztaisīt…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: