Par slēpņošanu

Dažiem no jums būs zināms, kas ir slēpņošana, dažiem nē. Tad nu tiem, kas nezina, skaidrojums būs nākošajā rindkopā.

Slēpņošana ir slēpņu meklēšana, atrašana, un slēpšana, izmantojot modernās tehnoloģijas – GPS uztvērējus. GPS ir aparāts, kas ļauj noteikt atrašanās vietu uz zemeslodes pēc ģeogrāfiskajām koordinātām. Tad nu ir (ļoti daudz) ļaužu kas paslēpj slēpni kādā zīmīgā vai nozīmīgā vietā un koordinātas nopublicē interneta vietnē http://www.geocaching.com. Un ir vēl vairāk ļaužu, kas pavada brīvo laiku slēpņus meklējot. Kādus pāris mēnešus pie slēpņotājiem esam pieskaitāmi ari mēs. Galvenokārt jau mēs ar Kārli, bet arī Agita un Klāvs reizēm piedalās meklēšanā.

Slēpņošana ir aizsākusies ASV, un tāpēc nav brīnums, ka slēpņu šeit ir ārkārtīgi daudz! Jebkur, kur līdz šim esam palikuši pa nakti, lielākais 300 m attālumā ir bijis kāds slēpnis. Mūsu pirmais Amerikas slēpnis bija paslēpts zvanā.

Zvans bija pie ugunsdzēsēju depo durvīm, 100 m no mūsu viesnīcas durvīm. Bija arī ļoti asprātīgs slēpnis izdobtā akmenī (made in China), vai 7 galonu spainī.

Un vēl šāds:

Tagad mums ar Kārli ir pa krietni lietotam velosipēdam, un varam meklēt apkārtējos slēpņus uz vella(pēda) paraušanu! Lielākā daļa pilsētas slēpņu ir ļoti atklātās vietās, un lai tos ‘paņemtu’ ir jāgaida lai neviens nenolūr. Dažreiz tas nav viegli!

Tuvākais slēpnis ir tepat pāri ielai, 42 metri no mums.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: