Par mitekļa meklēšanu

Bufalo it kā iedzīvotāju skaita ziņā nav īpaši liela pilsēta, bet kopā ar piepilsētām kas plešas vēl 20 jūdzes tālu te tomēr ir ap miljons iedzīvotāju. Universitātē vien esot ap 30 000 studentu. Tas  liek domāt, ka mitekli atrast nevajadzētu būt problēmām. Bet  kā vienmēr, ir visādi blakus efekti, kas liedz ātri atrast mājvietu. Pirmkārt jau dzīvokļos dzīvo pārsvarā neprecēti ļaudis bez bērniem, līdz ar to dzīvokļi parasti ir mazi. Ir jau arī lieli, bet tie ir superklases mitekļi par superklases cenām. Precēti ļaudis ar bērniem dzīvo privātmājā, kas šeit ir nu ļoti lielā skaitā. Un kā nu nebūs, tas miljons saspiežas Rīgas izmēros, bet bez purvciemiem un zolitūdēm. Privātmāju rajoni sniedzas kilometriem tālu uz visām pusēm.Un mājas ir visai vecas, jo Bufalo šis miljons dzīvo jau kādus 100 gadus. Mums interesē tiešs universitātes tuvums. Sludinājumos par tiešu tuvumu tiek uzskatīts arī 20 minūšu brauciens līdz universitātei… Mēs tomēr meklējam tuvāk. Mums iesaka Sneideras rajonu kādas 2 jūdzes no universitātes. Jā, rajoniņš jauks, bet līdz ar to tur ir izīrējamas tikai kādas 5 mājas, un visi grib izīrēt ilgtermiņā. Tādi 4 mēneši reti kam interesē. Studenti, kas ir liels īres tirgus, parasti īrē uz gadu vai 10 mēnešiem, līdz ar to no Ziemassvētkiem ir grūti atkal tālāk izdot savas telpas. Meklējam no Snaideras tuvāk pie Universitātes. Atrodam uz vienas strupceļa ieliņas divus dzīvokļus. Abi pa 900 dolāri mēnesī, viens pirmajā, otrs otrajā stāvā. Problēma tikai tā, ka apkārt visi nami ir izdoti studentiem, un līdz ar to jau ir redzams, kas tur notiks pa piektdienām – zālē mētājas tukšu plastmasas glāžu virknes, un priekšas dārziņi visi aizauguši. Pats izīrētājs atzīst, ka uz ielas labi ja esot viena māja ar patstāvīgiem iedzīvotājiem. Vēl viens variants ir nedaudz citur, bet uz maģistrālas ielas. Īpašnieks ir libānis vārdā Kamals. izdod otro stāvu. Ir pagalmiņš ar vārtiem, kur bērniem uzsist bumbu. Tomēr nams ir drusku nolaists…

Skatamies un apzvanam visus reklamētos dzīvokļu namus – tie parasti ir nelielu namu grupa ko apsaimnieko viena firma. Apzvanām kādus 20 uzņēmumus, no kuriem viens ir ar mieru izīrēt uz 4 mēneši. Tas ir 15 jūdzes tālu… Mums tomēr saka, ka Lokporta esot jauka pilsētiņa, un braucam skatīties. Lokporta jau nu ir jauka pilsētiņa, bet… ne šie dzīvokļu nami! Tie ir tiešā lielceļa malā, kantaini kā kurpju kastes, ar asfaltētiem laukumiem apkārt, bez nevienas sētiņas un rotājuma. Pamēģinām vēl pameklēt kaut ko pašā Lokportā. Nekā.

Vispārēja statistika – ap 50% zvanus vispār neceļ, vai tie tiek pāradresēti uz kaut kādu autoatbildētāju. 90% no autoatbildētājiem neatzvana. Ja sazvanāmi, tad reti kurš grib izdot savu placi uz tik īsu termiņu.

Ir vēl viena kategorija – pilnībā mēbelēti dzīvokļi. Apzvanām arī tos. Pieejami ir tādi par 2500 un vairāk mēnesī.

Viss. Izlemts. Paliekam pie libāņa.Tas sola šodien dot savu sievu palīgā pie tīrīšanas un ievākšanās. Tad jau redzēs!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: