Šenandoa

Nacionālais parks Shenandoah atrodas Apalaču kalnos, to daļā, ko dēvē par Blue Ridge kalniem (Zilie kalni, varētu teikt). Atkal, interesanta vēsture. Virdžīnijas pavalsts, kur kalni atrodas, ir viens no vecākajiem štatiem, un arī šie kalni nav izņēmums. Jau. Kopš 18 gs vidus baltie ieceļotāji 1920. gadu, kad tuvumā esošās Vašingtonas politiķi sāk spriest par dabas aizsargāšanu, un izveido Parku, Virdžīnijai nākas ar labu un ļaunu atpirkt ap 500 īpašumus. Daži, īpaši stūrgalvīgi kalnieši bija izcīnījuši tiesības palikt un dzīvot līdz mūža galam.
Lielākā parka atrakcija ir 160 km garais Skyline (debesmalas) ceļš. To izbūvēja 30. gados, un ceļš vijas gar kalnu grēdas virsotni, piedāvājot neskaitāmas skatu vietas. Kājāmgājējiem ir pieejamas ap 500 jūdžu garas takas, un visā parka garumā, 100 jūdzes, stiepjas daļa no Apalaču takas. Apalaču taka ir ap 3000 jūdžu gara…
Parkā ierodamies no ziemeļu puses. Esam atbraukuši darbdienā, jo nedēļas nogalēs parku gāž riņķī. Gadā to apmeklē ap miljons tūristu, no kuriem 200 000 tieši oktobrī, uz Zelta Rudeni. Lapu zelts ir īpaši krāšņs, jo te ir slavenie lapu koku meži. Pārsvarā ozoli, jo  dažādās hikorijas ir iznīcinājis kāds nebūt insekts. Drīz, pabraukuši pāris jūdzes, ejam staigāt. Izvēlamies trīs ap 2 km garas taciņas, jo mūsu mazie staigātāji diez ko vairāk noiet nevar. Ir brīnišķīgs rīts, debess zila jo zila, vēja nav, un var dzirdēt, kā krīt lapas un paukšķ zīles. Taka ved gar izbijušu saimniecību, vēl var nojaust, kur bijušas ēkas, redz kapu akmeņus, aku uz avota. Avotu jālej pudelē! Klāvs pavēl, bet šis avots ir gandrīz izsīcis, un pudelē tādu liet negribas. Pēc pusdienu uzkodām Agita un Kārlis aiziet ap 3 km garā slavenās Apalaču takas posmiņā (0.1 % no takas!). Pastaigas ir galvenais, ko te var darīt, bet lielais vairums tikai izbrauc cauri pa Skyline ceļu. Ir arī zirgu noma, bet velosipēdistus gan šeit īpaši negaida.
Protams, dzīvnieki bauda visas privilēģijas, redzējām vāveres, susurus, un briežus, bet lācis vēl nedodas rokā. Varbūt šodien, kad atkal dosimies uz šo pašu parku, jo tik daudz ko redzēt!

2 comments
  1. iveta said:

    Sveicieni, Agitiņ,lielajā jubijā!No sniegainās Latvijas ,kur snieg un snieg,un neparstāj.

    • Nosvinejām labi ar šampanieti un vienu torti un pāris desmitu svecītēm!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: