Agita par saviem darbiem

Šodien ir trīs nedēļas (Agita to rakstīja jau senāk. K) kopš iebraucām Amerikā. Sadzīves lietas ir daudz maz iepazītas un darbs arī uzsākts.  Pēdējās nedēļas laikā ir bijuši vairāki raksti LV par izglītības ministra R.Ķīļa cīniņiem reformās, kompromisiem , rektoriem, studiju kvalitāti.  Tad nu īsumā pastāstīšu, kā šīs darba-izglītības, zinātnes lietas izskatās no šejienes. Sākšu ar to, ka vēl līdz šodienai neesmu tikusi pie pieejas universitātes datorsistēmai, bibliotēkai, bet tas joprojām tiek kārtots! Mans līgums arī paredz, ka universitāte mani nodrošina ar biroja vietu, datoru. Arī šīs struktūras vadītājs  to jau apliecināja savā pērnā gada novembra vēstulē.  Tā kā pirmās dienas bija aizņemtas ar mitekļa meklēšanu, tad par darba vietu arī dikti neinteresējos. Kad jautāju par savu darba telpu, tad viņi esot plānojuši man vietu skolas otrajā ēkā, kas nebūtu īsti prātīgi, jo mans profesors būtu citā ēkā (arī citus docētājus, ar kuriem profesors Sems mani iepazīstināja semestra atklāšanas dienā, ir Sema ēkā). Pie darba telpas tiku, jo mans profesors bija ar mieru savu kabinetu dalīt ar mani, tajā vietas tiešām pietiek un arī bija otrs galds. Profesors pats pamatā strādā mājās, bet šeit ir dienās, kad ir nodarbības. Tad varam arī aprunāties, dzirdēju arī viena studenta konsultāciju- atnāca papļāpāt , ka interesē  tas un tas, ko varētu ieteikt. Man patika ieteikums- palasi zinātniskos rakstus-šajā jomā to ir daudz un labi! Jāsaka, ka šeit plānojot nodarbību grafiku, docētāju vēlmes īpaši netiek ņemtas vērā, vismaz visu nē. Profesoram Semam šajā semestrī ir nodarbības 4 reizes nedēļā, sākas pirmdien plkst. 8:30, ar ko viņš ir neapmierināts- uz nodarbībām nāk tik kāda puse studentu. Redzēs cik studentu atnāks uz nodarbību, kad es to vadīšu! Atgriežoties pie darba vietas, Sema ieteikums bija izmantot savu pārnēsājamo datoru. Un labi, ka tam arī sekoju-citādi būtu vēl bez datora, ne tikai bez pieejas trūkuma datorsistēmai. Tā ka mans vecais Dell jau bija kalpojis kādus gadus 4-5, tad bija plānots šeit iepirkt jaunu. Tad nu varētu palepoties ar savu jauno HP Folio 13 collu datoru un īpaši jauko mapīti aploksnes formā (Tā gan ir MacBook Air, bet der labi. Biju noskatījusi citu, bet internets neakceptēja manu norādīto pasta adresi, jo tā atšķīrās no bankā norādītās adreses.) Jāsaka gan, ka varu lietot Universitātes viesu internetu, ko arī lietojam mājās-otrpus ielai.

Esmu pabijusi 2 studentu nodarbībās.  Nevaru piekrist viedokļiem, ka LV vismaz manā augstskolā būtu zema kvalitāte nodarbību saturam, organizācijai un infrastruktūrai.  Šeit praktiskie darbi Tūrisma plānošanā notiek nelielai grupai 10 cilvēkiem, kuri ir izvēlējušies šo virzienu. Telpa neliela, profesors nāk ar pārnēsājamo projektoru datoru. Paiet kāds brīdis, kamēr sastellē! Tiek rādītas filmas, studiju piemēri, pēc kuru noskatīšanās to pārrunā.  Manuprāt, mūsu studenti ir prasīgāki, bet šeit izpildīgāki. Uzdotos darbus, bez ierunām izdara, arī uz vietas liek lasīt rakstus, tad pārrunā.. Labi, ka Džineta bija mani brīdinājusi par ēšanu nodarbībās, tas tiešām pārsteidz un nav diez ko feini, ka kāds sāk ēst salātus no bļodas!!

ŠODIEN 5. Oktobrī rakstu turpināju šim gabaliņam, jo mans pacietības mērs ir tuvu beigām. Vakardien, kas ir vairāk kā pēc mēneša,  IT puisis atveda uz ratiņiem datoru, ko uzlikt man kā stacionāro uz galda. Kaut biju teikusi, ka man ir savs pārnēsājamais dators, ka bez galda datora varu iztikt, bet man vajag pieeju printerim, lai varu izdrukāt kādu lapu. Puisis vēlējās saslēgt datoru, kamēr es esmu prom. Tā nu aizgāju mājās un šorīt nācu uz darbu ar domu, ka būs pieejams printeris. Protams vilšanās- nav pieejas printerim. Ap pēcpusdienu ierodas IT puisis un sāk kaut ko vāvuļot par printeri un pieejām, kas ir atļauts. Mēģina uz vietas pievienot vienam printerim šajā ēkās, kas neizdodas- nav tiesību. Tagad puisis aizgāja uz savu biroju, kaut ko noskaidrot, izdarīt.  Domāju izdrukāšu svētdienas sarunai sagatavoto materiālu ar profesoru Īglu Kanādā no Sema datora, jo tas ir visu laiku ieslēgts. Tas rāda, ka ir kļūda.. Esmu vienkārši loti nikna un dusmīga, novērojusi esmu, ka kādreiz Sems procesoram kuat ko aizmugurē pačubina.. Tagad jau smiekli nāk, bet manis pāris lapas tā arī nav izdrukātas. Būs jāiet kādā kabinetā prasīt palīdzību vai arī pie sarunām ar profesoru jāvelk dators ārā, vai jāuzraksta ar roku uz lapas..

Pirmdien 8. Oktobrī man pie Sema maģistra studentiem ir lekcija 2 stundu un 10 min. garumā- labi, ka tā ir jau izprintēta, lai varu piezīmes aprakstīt uz malām. Brīžiem nevar saprast vai viņi šeit baidās no manis, iztērēšu viņu resursus vai arī milzīgās procedūras visam lielā augstskolā, lai to pārvaldītu. Agita

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: