Par visu un neko

Pašlaik ir 7 no rīta. Lec saule, un modušies esam tikai mēs ar Kārli. Mazajiem bērniem iespaidu pārbagātība izpaužas dažādi, Klāvs guļ kā sists, kad beidzot aizmieg, Kate viegli aizmieg, bet bieži mostas.
Vakar tātad apskatījām Ūdenskritumu. Jau kilometriem no paša krituma var redzēt slavenos miglu vālus kas ceļas no aizas kurā gāžas Niagāra. Ņujorkas štats Kazu salā, kas sadala kritumu divās daļās, izveidojis parku, to arī dodamies izstaigāt. Ļaužu daudz, bet laikam reizēm to ir vēl daudz reizes vairāk. Parks kopts un tīrs. Pirms paša krituma ir vēl krāces, kuras piemētātas ar simtiem mazmazu saliņu. Tur uzturas milzumdaudz kaiju. Starp saliņām daudz mazāku ūdenskritumiņu. Ūdenskrituma šalkoņa tomēr nav apdullinoša, vismaz augšpusē ne. Ūdenskrituma platākā un iespaidīgākā daļa ir Kanādas pusē, un no tās puses arī vislabāk redzama. Uz Kanādu dosimies citu reizi. Tagad apskatam ko var redzēt tepat. Lielākā daļa ļaužu stāv rindā uz ‘atrakcijām’. Tās ir vairākas, ar kuğīti piebraukt pie paša krituma, ar liftu nobraukt lejā pie krituma un saslapēties, un skatu platforma. Mēs baudam skatus tāpat. Kanādā ir sacelti debesskrāpji, un migla ar varavīksni tos pilnīgi aizsedz. Kā gandrīz visu Austrumkrastu, kapitālisti bija pamanījušies arī Ūdenskritumu sačakarēt. Gandrīz visus ūdeņus laida caur turbīnām, un ir pieejamas bildes, kur klintis ir pilnīgi sausas. Tagad labi var redzēt Kanādas pusē tukšos elektrostaciju ūdens tuneļus. Tomēr arī tagad Niagāras ūdeņu puse iet caur spēkstacijām.
Acīmredzot uz Ūdenskritumu vajadzēs doties vēlreiz.
Avīzē bijām izlasījuši par ābeļdārzu, kas pats ļauj lasīt ābolus. Meklējot to, atradām nelielu vīna dārzu, kur notika sezonas vīna un sidra degustācijas. Kopā ar jancīgu karnevālu, un smukāko ūsu un bārdas konkursu. Palikām tur pāris stundas vērojot vietējo izdarības. Sidrs garšīgs.
Pašā vakarā piebraucām pie Ontario ezera. Mums par izbrīnu ezera krasts vismaz šaivietā bij nepieejams peldēšanai. Ezera krastā atradās arī kārtējais dabas parks. Bet arī tajā peldvietas nav.
Krāmu tirdziņa lētākais un dārgākais pirkums:
Kausiņš nelietots 0.10$
Velosipēds lietots 20$
Tādos tirdziņos ļaudis mēğina pārdot sev vairs nevajadzīgas mantas. Dažas tādas ko būtu tikai jāmet ārā, citas tīri derīgas

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: