Pirmā diena jaunajā dzīvoklī un citi nieki.

Varam sākt ar to, Kate paspēra 2.5 solīšus pati savā gaitā.
Vispār bērniem bija paliels stress par to, ka visiem jāsatilpst mazajā viesnīcas iztabelē, un viņiem bija prieks apgūt jauno teritoriju. Klāvs jau skraida iekšā ārā, un negrib saprast kāpēc mēs negribam ļaut vienam pa pagalmu skraidīt. Kārlim ir sava istaba, ar lielu sienas skapi kur šie ar Klāvu spēlē paslēpes. Katei un Klāvam sava kur gulēt, mums ar Agitu sava. Ar mēbelēm trūcīgi, salasījām šādas tādas gulteles pagrabā. Pirmo nakti dabūjām paši gulēt uz grīdas.
Uzreiz pie ievākšanās dabūjām tāruņa numurus gāzes un elektrības firmām, tās te ir vairākas no katras zortes, bet mūs apkalpo National Grid (elektrība) un National Fuel (gāze). Tur nu bij jāzvana un, izburoties cauri smalkai autoatbildētāju sistēmai un sagaidot pirmo brīvo operatoru varēju kādu pusstundu skaidrot ko mums vajag. Dīvaini šķiet tas, ka šādos gadījumos mājas īpašnieks nepatur šos pieslēgumus uz sava vārda. Vēl vietējā īpatnība ir tā, ka visādos šādos gadījumos vjajdzīgas vairākas personu identifikācijas formas. Elektrības firma gribēja redzēt 3 tādas, viņiem vajadzēja lai pa faksu vai epastu aizsūta pases, vadītāja apliecības un īres līguma kopijas. Gāziniekiem pietika ar divām, bet vajadzēja ierasties personīgi. Elektrības firmai laikam tagad karsts darba laiciņš visiem īrniekiem pārslēdzot līgumus, tie vēl nav parādījušies, kaut jau 4 reizes bombardēju ar zvaniem. Gāzinieks atbrauca vakar ap 2 dienā, t.i, kā solīts 24 stundu laikā pēc papīru nokārtošanas. Visu smalki apskatīja, vai nav noplūdes, visu iedarbināja, apstāstīja. Tagad mums ir silts ūdens un gāzes plīts. Dabūju apskatīt pagrabu, un ar kritisku aci papētīt koka būves konstrukciju. Pirmā stāva pārsegums ir koka bez jebkādas izolācijas, ja staigā pa grīdu, pagrabā visu ne tikai dzird, bet var pat redzēt kur grīda čīkst. Kādreiz pagrabs bijis vieta kur mazgāt veļu, vēl stūrī redzamas betona izlietnes. Turpat blakus stāvējis ar gāzi sildāms veļas žāvētājs. Pagrabā 2 sildītāju komplekti, pa vienam uz stāvu. Viens siltajam ūdenim, viens apkurei. Apkurina ar gaisu, katrā istabā ir ventilācijas restes un caur tām iepūš siltu gaisu. Logi visi ir ar vienu stiklu, daļa nomainīti jauni, daļa vēl no Mozus laikiem. Par to,  cik namam slikta siltumizolācija var spriest no tā, ka iekšā pa dienu ļoti uzkarst, bet pret rītu jau ir pavēss. Redzēs, kā būs ziemā!
Sazvanījām arī ļoti aizņemto Bufalo skolu departamentu. Kārlim jāiet 6. septembrī uz valodas pārbaudi, tad redzēs kāda līmeņa klasē viņš tiks. Attieksme vismaz pa telefonu ļoti labvēlīga.
Pagaidām mūsu labākais atradums no ikdienas iepirkšanās viedokļa ir Aldi veikals. Neliels, kārtīgs, lēts. Praktisch, kvadratisch, gut, kā kādā vecā vācu reklāmā. Amerikāņu lielveikali ir daudz haotiskāki.
Nu tā kaut kā. Inernets mājās pagaidām mums nav, un, ja izdosies samērīgā cenā nopirkt 4G mobilo ierīci, tad arī nebūs. Pašlaik mobilais android verķis strādā tikai EDGE, pat ne ar 3G kaut kādas kārtējās ASV versiju nesaderības dēļ. Līdz ar to mājokļa bildes būs vēlāk.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: